טיפים לטיול טוב יותר

רשימה קצרה אבל חיונית ושימושית ביותר!
אל תתפתה לכל אחד שמציע לך דיל, בגדול הסוכנים האמינים הם אלו שישראלים עובדים איתם. כך לגבי המרת כספים, סוכני נסיעות, מנהלי גאסט האוסים ובעצם כל פעם לפני שאתה משלם תברר לפני, תשאל ישראלים.
 
 
לטיול קל ונוח יותר. באם טיולך מתפרס לצפון ולדרום הודו ואתה סוחב ציוד כבד שמתאים רק לאזור מסויים, לדוגמא בגדים חמים המתאימים לאזור צפון או אוכל למשך כל הטיול.
תחלק את תכולת התיק, קח איתך את הציוד התאים לאזור בו תצא לטייל. את היתר תשאיר בדלהי בשמירת חפצים, כשתשוב לדלהי תיקח את הציוד המחכה לך ותמשיך לטייל בהנאה.
שמירת חפצים- מיין בזאר, בסמטה של ה'הארי-רמה' פונים שמאלה room Luggag, חמש רופי ליום.

 
  • שדה התעופה
לטיסה יוצאת יש להגיע עם כרטיס טיסה מודפס- אחרת לא נותנים להיכנס.
באם אין לך טיסה, אל תנסה להיכנס לשדה (בכדי ללוות מישהו) זה יכול להיגמר בכלא!!
יש 2 שדות תעופה בדלהי: הישן / החדש. תברר טוב לפני הנסיעה איזה טרמינל אתה צריך.
 
  • גזיה לבישול
כדאי לרכוש אחת כזו! אפשר למצוא ב'קונט פלייס' (דלהי 10 דק' נסיעה מהמיין בזאר) בניין H, טלפון: 23325475 EAGLE SALES
לגזיה 230 גרם/ 460ml  מחיר: 500 רופי.
שים לב: אם יש לך טיסת המשך בתוך הודו יתכן ויעשו לך בעיות בהעלאת גזיה למטוס.
 
  • ספרי קריאה
הצטייד בספר אחד או שניים לא יותר, במהלך הטיול הרבה מטיילם ישמחו להחליף איתך .. קיימים מוקדים רבים להחלפת ספרים.
 
  • ויזה ודרכון
עשו צילום מודפס של הוויזה והדרכון וכן שמרו אותם באי-מייל האישי שלכם. למקרה של איבוד הדרכון, זה ימהר את התהליך בהנפקת דרכון חלופי. במהלך הטיול יתכן ותצטרכו להציג דרכון או ויזה, לכן הדרכון חייב להיות עליכם כל הזמן.
 
  • פריטת כספים
מומלץ מאוד לפרוט כסף אך ורק במקומות המאושרים על ידי הממשלה ברוב שדות התעופה בהודו קיימים עמדות לפריטה של Thomas Cook or Sate Bank Of India לא מומלץ להתפתות ולפרוט כסף בסוכנויות קטנות ולא מורשות, גם אם הם מציעים שער יותר גבוה.
 
  • כרטיסי אשראי
מלונות, מסעדות, וחנויות יוקרה, מקבלים כרטיסי אשראי. חנויות קטנות בדרך כלל לא מקבלים כרטיסי אשראי.
 
  • אמינות
אל תתפתו לכל אחד שמציע עסקה, בגדול הסוכנים האמינים הם אלו שישראלים מכירים ועובדים איתם. כך לגבי המרת כספים, סוכני נסיעות, מנהלי 'גאסט האוסים' ובעצם לפני כל תשלום תשאלו ישראלים. אל תקנו סחורה (תכשיטים, שטיחים) שלא מסופקת מיידית. לרוב, הבטחות להספקה תוך שבוע, תמשך חודשים ושנים.
 
  • ביטוח מטען
למרבה הצער, מקרים של גנבות מתרבים באסיה, לכן מומלץ לשמור טוב על החפצים האישים, ולבטח את המטען בשביל כיסוי במקרה הצורך, חלילה.

קחו איתכם כמה שפחות, אבל אל תפסחו על הדברים החשובים באמת.  ברוב המקומות  בהודו אפשר להשיג הכל, באיכות ירודה יותר אך במחירים נמוכים יותר מאשר אצלנו.


 
מסעדת בית חב"ד